534243543564

دستگاه تلقین میت

یکی از اعمال دفن میّت ، تلقین میّت است که انجام آن هم قبل از پوشاندن قبر و هم بعد از پوشاندن قبر و برگشتن تشییع کنندگان، مستحب است.

دستگاه تلقین میت که هنگام دفن میت در داخل قبر و در کنار سر میت و پد دستگاه بر روی شانه راست میت قرار می گیرد. با روشن کردن دستگاه ، تا 24 ساعت از زمان دفن میت دستگاه عبارت تلقین را به زبان عربی و فارسی پیوسته تکرار و دعای های ویژه هنگام تدفین که شامل : سوره قدر (بخشیده شدن گناهان )، سوره توحید ( ثواب بسیار زیاد برای مردگان) ، سوره یس ( مصونیت از فشار قبر و… ) ، سوره های فاتحه ( بخشش گناهان و رهایی از عذاب فرشتگان نوزده گانه) ، سوره تبارک ( رفع عذاب قبر و رفع گرفتاری روح مردگان ) ، آیت الکرسی (راه نجات از عذاب قبر) ، سوره الرحمن (شادی روح رفتگان) را قرائت می نماید. دستگاه با توجه به روایت داخل قبر را در شب اول قبر روشن می نماید. همچنین هنگام تلاوت عبارات تلقین، دستگاه بصورت هوشمند خاک تربت امام حسین را در فضای مقبره پخش تا صورت میت با خاک تربت امام حسین (ع) پوشیده شود. از دیگر ویژگیهای دستگاه دفع بوی بعد جسد می باشد و از رسیدن بوی جسد در هنگام تجزیه به بالای قبر جلوگیری می نماید. در صورت خرید سنگ قبر هوشمند این دستگاه به سنگ قبر متصل و تا سالها پیوسته در داخل قبر قرآن تلاوت خواهد کرد. خاک تربت مورد استفاده در دستگاه تلقین میت از صحن حرم امام حسین (ع) جمع آوری و به ضریح متبرک شده است.

در داخل دستگاه تلقین میت : خاک تربت امام حسین (ع) ، دعای معراج ، دعای آیت الکرسی ، دعای زیارت عاشورا ، دعای گنج العرش ، سوره قدر ، سوره تبارک ، سوره حمد و سوره فاتحه قرار گرفته است.

دستگاه تلقین میت اسمارت تامب دارای گواهینامه ثبت اختراع می باشد.

434324324453

تحقیقی که در بخش بیماران بستری در بخش ویژه‌ی بیمارستانی بودند و به لحظه‌ی مرگ فرا رسیده بودند و مغز آنان هیچ واکنشی به تحریکات نداشت، نشان داد که مغز آنان به شنیدن صداها پاسخ می‌دهد. این تحقیق با استفاده از ثبت امواج مغزی (EEG) صورت گرفت. ‌این تحقیق که در مجله‌ی معتبر سانتیفیک ریپورتز چاپ شده است، اولین تحقیق درباره‌ی لحظه‌ی مرگ و واکنش مغز به شنیدن صداها است که بخش بستری مخصوص بیماران رسیده به لحظه‌ وداع در سنت جان هاسپیز ونکوور کانادا صورت گرفت. رییس این تیم تحقیقاتی، دکتر الیزابت بلاندون، بیان می‌کند که ما با ثبت امواج مغزی بیماران مشاهده کردیم که در هنگام فرا رسیدن مرگ، مغز حتی با وجود اینکه دیگر هیچ پاسخی و واکنشی از خود نشان نمی‌دهد، به صداها واکنش نشان می‌دهد و این واکنش تا ساعت‌ها حتی ادامه دارد و واکنش مغز آنان دقیقا مثل واکنش مغز سالم جوانان است!

مشاهده نسخه موبایل